الکترود E7018 ایساب

الکترود E7018G ایساب

الکترود E7018 ایساب ، یک الکترود فولاد کربنی با پوشش کم هیدروژن – پتاسیم – آهن است. پودر آهن موجود در پوشش میزان رسوب را افزایش می دهد. از جمله ویژگی های  این الکترود، قابلیت قوس پایدار ، پراکندگی کم ، حذف سرباره آسان آن است و با این الکترودها میتوان در همه وضعیت ها جوشکاری انجام داد. فلز رسوب دهی شده دارای خواص مکانیکی خوبی است که باعث چقرمگی بسیار خوبی در دمای پایین می شود.

موارد مصرف الکترود E7018 ایساب:

از این الکترود برای جوشکاری فولادهای کربنی و فولادهای کم آلیاژ ، همچنین برای ساخت و ساز و پل ها، مخازن تحت فشار و دستگاه ها استفاده می شود.

حالات جوشکاری الکترود E7018 ایساب: 

شامل تمامی حالت ها به جز سرازیر می شود.

ملاحظات:

1. برای جلوگیری از عیب های اول جوشکاری از روش گام به عقب استفاده کنید.
2. قبل از استفاده به مدت 1 ساعت در دمای 350 درجه سانتیگراد نیاز به گرمایش دارد.
3. به پاکسازی ناخالصی های فلز (مانند روغن ، زنگ زدگی ، آب و غیره) نیاز دارد.
4- برای جوشکاری از روش اتصال باریک، قوس کوتاه استفاده کنید. حداکثر طول قوس باید 1.16 اینچ باشد و اگر طول قوس از این مقدار بیشتر شود باعث تخلخل در ساختار که باعث آسیب پذیری ساختار در تست ضربه می شود.

پلاریته: برای الکترودهای 32/5 اینچ یا کوچکتر لازم است که از جریان DC+ استفاده شود. به دلیل اینکه برای اندازه های بزرگتر به نتایج خوبی دست پیدا کنید، لازم است از جریان AC استفاده کنید، با این وجود می توان از جریان DC+ هم استفاده کرد.

روش Downhand: زمان هایی که نیاز است فلز جوش با فلز پایه مخلوط شود و همین طور در اولین پاس، لازم است که از جریان های پایین و کم استفاده شود. بعد از اولین پاس و در پاس های بعدی از جریان هایی که می توانند بهترین نتایج را حاصل کنند، استفاده کنید. لازم است طول قوس کوتاه در نظر گرفته شود و معمولا بهترین نتایج با طول قوس 16/1 اینپ به دست می آیند. سعی کنید برای این نوع الکترود از قوس بلند و طویل استفاده نکنید، زیرا که این نوع الکترود برای محافظت از گل جوش مذاب استفاده می کند. سعی کنید گرده جوش را عریض در نظر نگیرید. جهت رسیدن به نتایج مطلوب سعی کنید لایه های نازکتری را در نظر بگیرید. زمانی که با الکترود جدیدی شروع به کار می کنید، قوس الکترود جدید را در جلوی نقطه پایانی الکترود قبلی بزنید.

قائم: زمانی که می خواهید عملیات جوشکاری را به شکل عمودی سرازیر انجام دهید سعی کنید از الکترود با سایز 32/5 یا کمتر استفاده کنید. برای جوشکاری تک پاس سنگین از بافت مثلثی استفاده کنید. در هنگام کار بر روی کناره ها، اندکی صبر کنید تا ذوب به خوبی انجام گیرد.

برای شروع قوس از تکنیک ضربه ای استفاده نکنید، لازم است که الکترود را از حوضچه ذوب دور نکنید.

ترکیب شیمیایی: 

P

S

Fe

Nb

Mo

Ni

Cr

Mn

Si

C

0.013

0.010

1.02

0.56

0.08

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این الکترود می توانید با سایت تکنوجوش تماس حاصل فرمایید.

منبع:E7018

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner - الکترود E7018 ایساب در حال ثبت رای
5/5 (1 نظر)
خاموشی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *