الکترود E310-16 ایساب

الکترود E310-16 ایساب

الکترود E310-16 ایساب

دارای پوشش روتیلی است که برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن آستنیتی 310 مناسب است. فلز جوش حاصل از این الکترودها دارای 20 درصد نیکل و 25 درصد کروم می باشد که شکل پذیری در دمای بالا و مقاومت در برابر اکسیداسیون در دماهای کاری بالای 1200 درجه سانتی گراد ایجاد می کند.

از دیگر خصوصیات این الکترودها گرده جوش مسطح و صاف این ها هست و همچنین در حین جوشکاری پاشش کمی ایجاد می شود. گل جوش حاصل از این الکترودها به آسانی جدا می شوند. جوش نهایی مقعر بوده و و ظاهر خیلی خوبی دارد که باعث می شود به مقدار کم و یا اصلا نیازی به عملیات تکمیلی بعد از جوشکاری نباشد. از این الکترودها می توان برای جوشکاری سر به سر و جوشکاری نبشی استفاده کرد.

موارد مصرف الکترود E310-16 ایساب:

این الکترودها در صنایعی همچون شیمیایی، پتروشیمی و نیروگاه ها در قسمت تولید سازه های زنگ نزن و همچنین مونتاژ کاربرد دارند.

حالات جوشکاری الکترود E310-16 ایساب:

این الکترود تمامی حالات جوشکاری را در بر می گیرد.

ملاحظات:

آلودگی های منطقه جوش را پاک کرده به طوری که هیچ ماده دیگری در منطقه جوش نباشد. از جریان مستقیم و یا متناوب( بالای 70 ولت) استفاده کنید. برای جوشکاری از تا حد ممکن از کمترین جریان ممکن استفاده کنید. سعی کنید قوس جوشکاری کوتاه باشد تا حدی که پوشش الکترود با حوضچه مذاب برخورد نکند.

از جوشکاری کوتاه و متناوب به دلیل جلوگیری از بیش گرمایش و اعوجاج در منطقه جوش استفاده شود. سعی کنید گرده جوش ها زیاد عریض نشوند. الکترودهای مصرفی حتما باید دارای پوشش باشند. آن قسمت از الکترود که بدون پوشش هست را با کشیدن بر روی قطعه ضایعات از بین ببرید. برای جوشکاری از الکترودها خشک و بدون رطوبت استفاده شود. اگر رطوبتی در الکترودها مشاهده کردید قبل از استفاده به مدت 2 ساعت در دمای 300 درجه سانتی گراد خشک کنید.

ترکیب شیمیایی: 

P

S

Fe

Nb

Mo

Ni

Cr

Mn

Si

C

0.018

0.010

20.75

25.98

2.19

0.41

0.1

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید الکترود می توانید با سایت تکنوجوش تماس حاصل فرمایید.

 

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner - الکترود E310-16 ایساب در حال ثبت رای
0/5 (0 نظر)
خاموشی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *